Toplam Sayfa Görüntüleme Sayısı

26 Eylül 2014 Cuma

GÜNDEMİM BEBEĞİMMerhaba Dostlar,

Öncelikle birşey belirtmek isterim ki aşağıdaki yazım bir yıl önce bir tarihte yazdığım yazıdır yani bugünümü ifade etmiyor.

Şimdi gelelim bugün yazacaklarıma..

Hamileliğimin yedinci ayındayım ve bir kızım olacak Allah'ın izniyle. Her ay rutin kontroller ve zamanı geldikçe gerekli tetkikler yapılıyor. Şimdilik herşey yolunda çok şükür. Bir ay sonra doğum iznine ayrılacağım ve bebeğim için gerekli alışverişleri yapacağım. Mutluyum ama onu kucağıma alınca daha mutlu olacağım inşallah. Annelik duygusu nedir tam olarak bilemiyorum fakat onu herşeyden çok koruyacağımı ve iyi yetişmesi, mutlu, sağlıklı olması için elimden geleni yapacağımı biliyorum.

Yuvamda eşimle çok mutluyuz Allah'a sonsuz şükürler olsun.. Kariyerimdeki ilerleme görünen o ki yavaş olacak ama güzel olacak inanıyorum. Yüksek lisansıma devam ediyorum fakat bebeğimle biraz zor oluyor tam teşekküllü devam etmem. Bu yüzden eşimin desteğiyle bitirebileceğim galiba.

Burada zaman yetersizliğinden dolayı  yazıma erken  veda edip yazacaklarımı başka bir güne erteliyorum.

Sevgiyle kalın.

Not: Ekte çok güzel bir yazıyı sizlerle paylaşmak istedim. Hani pek çoğumuzun bilip de söyleyemediği, yapamadığı yada sergileyemediği o sağlam duruşlardan birisi. Yabancı bir aktris ancak sözleri oldukça kayda değer..

Ben Kalksam ve Dirilsem....

Selamlar dostlar, nasılsınız?
 Ben nasılım, sanırım iyi sayılmam..İş hayatım güzel gidiyor, çok şükür..
Fakat son zamanlarda bazı kötü olaylar oldu ve ben çok üzüldüm çok yıkıldım ama şimdi iyiyim çünkü Rabbim beni koruyor hep.. Kötü niyetli insanlar hep olacak ama Allah'ım beni her durumdan bir şekilde kurtarıyor.. Son zamanlarda çok duygusal oldum yine çok ağladım.. Tam güzel şeyler olacağına inanıyosun sonra bir anda puf diye uçup gidiyorlar.. Büyütüyor yaşadıkların ama seni çok yıpratıyor.. Sanırım mecbur olmasam şu dünyada bir an bile kalmam kalmak istemem.. Hep dua ediyorum Rabbim beni yanına al bu kötü karanlık ruhlu insanların içinde daha fazla yaşatma diyorum ama O böyle istiyor yani kalman gerek bekle diyor.. Keşke beklediğime değse zaman keşke.. Sadece Rabbime güzel kulluk edebileceğim bi dünyam olsun başka bişey istemiyorum artık aslında hep öyle olsun istedim fakat eskiden dünyadan çok şeyler talep etmiştim sanırım.. Şimdi öyle değil. İstediğim kimselere muhtaç olmayacak başımı eğdirmeyecek bi hayat istiyorum gerisi boş.. Uzak olmak istiyorum tüm insanlardan tüm bu sahte kendinden geçmiş gözü aç diyarlardan ki gözü de gönlü de aç, sapıklık içinde bi dünya yaşadığımız yerler.. Öyle bi devirdeyiz ki kıyamet çok yakın öyle yakın ki her gün ömrümün sonu gelmiş sanıyorum, sanki son günlerimi yaşıyorum.. Benim baktığım yerden baksanız dünyanın ne kadar acı verici bir yer olduğunu anlardınız.. Sürekli dünya hırsıyla dolup taşan ruhların zavallı ve iğrenç halleri içinde yaşam mücadelesi veriyoruz .. Öyle anladığınız gibi basit değil çok derin çok.. Hassasiyet mi algı mı ruh mu bunu görür anlar bilmiyorum.. Delilik değil.. Sadece Allah'ın varlığını hep hissetmek ...... Bir yakınını kaybetmek, felaketler yaşamak ve kötü hissettiğinde, canın yandığında O'nu hatırlamak dua etmek kesmiyor beni, yetmiyor.. Rabbim o kadar yakınımda duruyor ki bir hatam bir yanlışımda beni bırakıp gider bana darılır yada bana kızar diye çok korkuyorum ama ben de herkes gibi dünyaya dalmıyorum desem yalan olur ama yine de Rabbimi hep yanımda hissediyorum.. Ne kadar çok dua eder, kuran okur, onu zikredersem o kadar güçlüyüm evet ama diğer yandan içimde hep bi acı var.. Bu dünyada yaşamak çok güç geliyor bana, çok zor.. Kimselere anlatamazsın anlatsan da anlamazlar.. Adım gibi yalnızım.. Dışardan nasıl görünüyorum bilmiyorum fakat asıl ben yalnız kaldığımda ortaya çıkıyor ve yalnızlığım her geçen gün çoğalan yanım.. Yalnızlığım sadece Rabbimle bütünleşen yanım.. Yalnızlığım öyle bir yalnızlık ki asla paylaşılmayan.. Yalnızlığım sadece Rabbime ait olan yanım.. Kelimelerin tükenip ifadelerin geçit vermediği bir yerde hep beni bekleyen yanım.... 
Son günlerde ihtiyacım var yeniden dirilmeye..

http://www.youtube.com/watch?v=xzjYUbnE1JA
BÜYÜK TÜRK MÜTEFEKKİR VE MUTASAVVIF YAZAR SAMİHA AYVERDİ HANIMEFENDİ'NİN HAYRAN OLDUĞUM  VASİYETİNDEN:
* Ölçün doğruluk olsun, aleyhinde dahi olsa doğruyu söylemekten çekinme.
* Haksız olduğun bir mes’elede, haklı olduğuna kendini inandırmaya çalışma.
* İnsanların kusurlarını gözünde büyütme. Arkadaş, dost, meslektaş ve yakınlarının kabahatlerini değil, meziyetlerini görmeye çalış. Kusurlarını ararsan, onlar da sende arar ve senin bulduğundan fazlasını bulurlar.
* Arabulucu ol, arabozucu olma. İyilik yapmak için fırsat gözle. Bulamazsan icâd et. Zirâ kula hizmet, Hakk’a hürmet ve ibâdettir.
* Kendinden evvel başkalarını düşünmek seviyesine ermeni çok isterim. Bu olmazsa kendin kadar; bu da olmazsa kendine yakın düşünmek de bir nimettir.
* Kararlarında aceleci olma. Hükümlerini teennî ve basîretle vermek bahtiyarlıktır.
* Gayeli ve kararlı adam ol. Gel-geç tabiatlıların ideallerine eriştikleri görülmemiştir. Onun için azimli ve sebatkâr ol ki, tuttuğunu koparasın. Herhangi bir mes’eleyi huşûnetle değil sükûnet ve hoşlukla halletmeyi âdet et. Onun için Resûlullah Efendimiz: “Allah, güzeldir, güzeli sever” buyurmuşlardır.
* Sâkin, mülâyim ve hesâplı konuş. Ağır, kırıcı ve geri dönülmez sözden çekin. Vekârlı ve haysiyetli ol, fakat alıngan olma.
* "Öfke gelir göz karartır Öfke gider, yüz kızartır" diyen, ne doğru söylemiştir. Onun için, sonradan pişmanlık verecek sözden ve hareketten şiddetle kaçın.
* Büyüğe, küçüğe saygılı ol. Hürmet et ki hürmet göresin. Lâtifelerin lâtif olsun. Kalb, Allah’ın nazargâhıdır. Kırmaktan şiddetle sakın.
* Bil ki, para gâye değil vâsıtadır. Eline bu vâsıta bol bol geçtiği takdirde onu hayırlı işlerde kullan.
* Sabırlı ve hazımlı ol. Allah şikâyeti sevmez. Dâima şükret, güçlükleri kolayından al, rahat edersin.
* Evlatlarının bedenleri kadar ruhlarını da besle. Onlar sana Hakk’ın emanetidir. Bu emâneti kurda kuşa kaptırmamaya dikkât et.
* Anana, babana, kardeşine, hâsılı bütün ailene mûti, sâdık ve yardımcı ol. Cenâb-ı Resulullah: “Cennet anaların ayakları altındadır” buyurmuştur. Cenneti yalnız âhiret âleminde aramak, akıllı insan kârı değildir. Dünyada da cennet vardır. Bu, huzur ve kâlb cennetine girmeye çalış.
* Sana korku, ümid veya herhangi bir menfaatle bağlanan dünya dostlarına güvenme. Hak nâmına garazsız, ivazsız dostluğunu arz etmiş olanları ise, kusurları olsa da, bağrına bas, onlardan kopup ayrılma ve kendi kendine; “Benim kusurlarım onlarınkinden çoktur” diyerek hoşgör.
* İnsanlar, kendi hayatları binâsının mimârıdırlar. Bu binâyı kurmak husûsunda gösterecekleri ustalık veya acemilik, onları mes’ud veya bedbaht eyler. Gayret et ki, hayâtını kurarken sana saâdet ve huzur getirecek iyilik, güzellik, hak, hakîkat ve fazîlet malzemesini kullanmak hünerini gösteresin.
* Allah yardımcın olsun.

Sâmiha Ayverdi
http://www.samihaayverdi.org/hayati-fikirleri-eserleri.html